RELACJA Z KONCERTU
Łukasz Jaromi [foto]

Zapraszamy na koncert hardcore punk:

Castet

[hardcore/punk]
facebook | bandcamp

Minority

[hardcore]
facebook | bandcamp

Heavy Runner

[hardcore]
bandcamp

CASTET to śląska supergrupa złożona z byłych i obecnych muzyków takich kapel jak 7 Godzin Snu, WPZ, Koyaanisqatsi, Minority, Repress, Good Lookin’ Out i After Laughter. Gra od 2003 roku i ma za sobą prawie 200 koncertów w kraju i zagranicą. Dzieliła scenę z takimi tuzami jak Slapshot, Poison Idea, The Accused, Zounds, Real McKenzies, Negative Approach, Justice, Oi Polloi itd. Ma na koncie 4 płyty, parę singli i udział w około 20 różnych składankach wydanych nie tylko w Polsce. Muzyka zespołu to ostry, szybki i bezkompromisowy hardcore thrash punk utrzymany w klimacie lat 80., przyprawiony bezpośrednimi, często szyderczymi tekstami o życiu, pracy, scenie. Członkowie zespołu są aktywni także jako organizatorzy koncertów, wydawcy płyt i przede wszystkim są zwykłymi załogantami, jak ich słuchacze – można ich często spotkać na różnych koncertach, nie tylko lokalnych i nie tylko swoich. Ich hity takie jak „After Party”, „My Rycerze Pogo” czy „Robota To Głupota” zna każdy. Na początku tego roku Castet nagrał nową płytę. Będzie ona nosiła tytuł „Twardsi niż najtwardsza garda”, a jej premiera zapowiedziana jest na tegoroczny Haloween, wydawcą jest tradycyjnie już Pasażer Records.

MINORITY to również kapela ze śląska, jeden z silniejszych reprezentantów Silesia Hardcore. Funkcjonuje nieprzerwanie już od ponad dekady. Na swoim koncie mają cztery studyjne albumy, z czego jeden, tegoroczny, nazwany po prostu „Minority”. Zawiera 10 solidnych numerów. Ich muzyka to hardcore w starym stylu z wyraźnie wyczuwalną „nowojorską” fascynacją. Bez beatdowna, bez screamo, bez djentu czy z drugiej strony dark crust core’a, Minority gra coś co można określić po prostu jako hardcore. Chłopaków można usłyszeć także w Good Lookin, Out, Burning Sky oraz Castetcie, więc nie ma mowy o amatorce. W przypadku tych weteranów możemy liczyć na występ solidny, jak cios górniczego kilofu.

HEAVY RUNNER to właściwie projekt członków nieistniejącego już Last Dayz wspomaganych przez Michała tworzącego jednoosoowe By The Spirits. Grają hardcore.

plakat-castet-minority-heavy-runner