Boeing Boeing (Wrocławski Teatr Komedia)

Strona główna/Teatr/Boeing Boeing (Wrocławski Teatr Komedia)

Boeing Boeing (Wrocławski Teatr Komedia)

BOEING BOEING – Wrocławski Teatr Komedia
17.02.2017 godz. 19.00, sala teatralna ŚOK
bilet ulgowy – 45 złotych
bilet normalny – 50 złotych

 

Marc Camoletti
BOEING BOEING

Przekład: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Wojciech Dąbrowski
Kostiumy: Bajka Tworek
Scenografia: Wojciech Dąbrowski / Paweł Motas
Choreografia: Katarzyna Małecka
Opracowanie muzyczne: Paweł Okoński

Obsada:
Dorota Wierzbicka-Matarrelli, Katarzyna Skoniecka, Magdalena Margulewicz/Małgorzata Kałuzińska, Krzysztof Grębski, Wojciech Dąbrowski

Czas trwania: 100 minut
Premiera: 15.05.2011

„Boeing Boeing” to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru. Sztuka opowiada historię Maksa (Wojciech Dąbrowski – „Plebania”, „Pierwsza miłość”, „Przyjaciółki”) i jego narzeczonych, wszystkie są stewardesami. Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej (Dorota Wierzbicka-Matarrelli – „Jesteś Bogiem”, „Świnki”), Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili?

Recenzja spektaklu:
Koordynacja godna jest precyzji szwajcarskich zegarmistrzów, ale tylko do momentu, kiedy zawodzą plany lotów (…).Komizm sytuacyjny opiera się na narodowych stereotypach (…). Niemka zachowuje się niczym żołnierz, Amerykanka jest słodka. Do tego dochodzi stereotyp polskiego inteligenta – kompletnego niezguły, życiowego nieudacznika, prezentowany przez przyjaciela Maksa (Wojciech Dąbrowski), Pawła (Krzysztof Grębski) oraz wyraźnie wschodni akcent Nadii (Dorota Wierzbicka-Matarrelli), najwyraźniej przybyłej zza Buga.

„Boeing Boeing”, Małgorzata Matuszewska, Gazeta Wrocławska

plakat boening boening.cdr

Komedia Boeing 01.02.13 406

2017-02-16T12:08:02+01:0017 lutego, 2017|Teatr|