DOŁĄCZ NA FACEBOOKU!

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Orchard
zapraszają na koncert:

BLANK FACES
[Wrocław – post metal]
facebook | bandcamp

ORCHARD
[Świdnica – metal]
facebook | www | youtube

BLANK FACES

Zespół Blank Faces powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Muzycznie łączy różne elementy post metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują ciężkie gitarowe riffy, przeplatane klimatycznymi melodiami oraz minimalistyczny wokal.

W 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album „Freefall”, który dostał przychylne recenzje w prasie i portalach internetowych. W 2013 ukazało się kolejne wydawnictwo – mini album „A Course Of Infinite Escape”.

Blank Faces w swym dorobku koncertowym mają wspólne występy między innymi z Tides From Nebula, Khuda, Sun Of Nothing, Luxtorpeda i Blindead. Zespół zagościł na scenach festiwali Castle Party i Slot Art oraz został laureatem Legnickiego przeglądu kapel rockowych.

foto: Marianus Cieniawa Photography

ORCHARD
Zespół zalicza się do tej części metalowych kapel, które na bazie ogólnego gatunku, jakim jest metal, budują własną poetykę muzyczną. Orchard, szukając oryginalnych środków wyrazu, próbuje tworzyć własny świat dźwięków i obrazów. To właśnie obrazowość i wizyjny charakter cechuje ich twórczość – długie, rozwinięte w opowieści utwory, przenoszą słuchacza w odległe światy, z których każdy ma swoją historię – równie tragiczną, co piękną. [źródło: atmospheric.pl]