Wielka Rapsodia Świdnicka w tym roku potrwa 2 dni. 30 i 31 stycznia w Klubie Bolko na fanów hip-hopu czekać będzie wiele wydarzeń. Oprócz zapowiadanej wcześniej bitwy freestyle i koncertu Mielzky’ego, będzie można zobaczyć też Modulators i Zgas-a.

Piątek 30 stycznia rozpocznie się scratch sesją, podczas której swoje umiejętności będą mogli zaprezentować turntabliści. Będzie to też okazja do spróbowania swoich sił na gramofonach lub podpatrzenia jak radzą sobie z tym inni. Kolejne elementy tego wieczoru to pokazy tańca grup ze Świdnicy, Świebodzic i Wrocławia oraz showcase DJ-ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie pierwszego wieczoru wystąpią Modulators – grupa DJ-ska pod wodzą Eproma, której album „Insert Coin” wydany przez Asfalt Records to podróż do lat 90-tych, gdzie scratche były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym.

W sobotę 31 stycznia głównym wydarzeniem będzie bitwa freestyle, eliminacje do której rozpoczną się o 17:00 (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa!). Podobnie jak w roku ubiegłym, główną nagrodą w bitwie jest 500 zł. W roli headlinera wystąpi Mielzky a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy będzie można zobaczyć występy Zgas-a – dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Zgas zasiądzie również w jury bitwy, gdzie towarzyszyć mu będzie Madział – świdnicki hip-hopowiec, uczestnik Wielkiej Bitwy Warszawskiej i Wojny o Wawel. Podkłady muzyczne do bitwy zagra na żywo zespół Aplaindygo. Przewidziano też open mic przed rozpoczęciem i po zakończeniu bitwy.

Bilety dwudniowe w cenie 20 zł można kupić w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz sieci Ticketpro (m.in. on-line, sklepy Empik, Mediamarkt i inne). 30 i 31 stycznia bilety będą kosztować 30 zł. Ilość biletów jest limitowana do 250 sztuk. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora – Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://www.sok.com.pl/rapsodia2/

Patronami medialnymi wydarzenia są redakcje Polskie Radio Wrocław, Hip-hop.pl, Doba.pl i Region Fakty.

Modulators