Bisz / B.O.K czyli bydgoski raper oraz towarzyszący mu zespół instrumentalny, wystąpią w świdnickim Klubie Bolko 19 października. Trwa przedsprzedaż biletów (20 zł) a wszyscy uczestnicy koncertu będą mogli wziąć udział w afterparty w klubie Radiobar.

Tegoroczny zdobywca Złotej Płyty jest objawieniem polskiego hip-hopu. Tak pisał o nim po wydaniu płyty „Wilk Chodnikowy” portal T-Mobile Music: „…Polskie, hiphopowe kalendarze ustawiamy bowiem teraz na rok zero – lata będą teraz określane jako te 'przed Biszem’ i 'po Biszu'”. W Świdnicy przed Biszem wystąpią Demia, Madział/Melon/Slime, KZC, Znana Marka, NzU, Wiśnia X Kwasu, Adei Front. Natomiast po Biszu odbędzie się afterparty w Klubie Radiobar (Rynek 44) – dla artystów występujących na koncercie będzie wstęp wolny a publiczność po okazaniu biletu zwolniona będzie z obowiązujących w klubie zasad dotyczących ubioru.

Całą imprezę w Klubie Bolko poprowadzi El P, który właśnie udostępnił do odsłuchu oraz bezpłatnego pobrania swoją najnowszą płytę. Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom Daniel „Demia” Piórek nie wystąpi ze składem instrumentalnym. Towarzyszyć mu będzie Gafer 303 (DJ) oraz Nixon (hypeman).

Za nagłośnienie koncertu będzie odpowiedzialna firma DJAK (www.djak.pl), która ma na swoim koncie m.in. obsługę techniczną wydarzeń we wrocławskiej Hali Stulecia (One Love Sound Fest), Gali KSW w Warszawie i Trójmieście czy Castle Party w Bolkowie.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł można kupić w Informacji Turystycznej (Świdnica) oraz w sieci Ticketpro (Empik, Media Markt i inne). W dniu koncertu bilety wyłącznie w cenie 30 zł będą dostępne od 16:30 w Klubie Bolko.

Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury i na jego stronie można znaleźć szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz artystów: www.sok.com.pl/bisz-b-o-k-demia