KUP BILET

Będzie wesoło, uroczyście i muzycznie. Będą przeboje kabaretowe i anegdoty. Utwory znane i całkiem nowe. Już 14 września będziemy się bawić na niezwykłym koncercie. Hospicjum w Świdnicy zaprasza wszystkich do świętowania wyjątkowego jubileuszu. Przy okazji można też pomóc.

Koncert to podziękowanie dla darczyńców i przyjaciół Hospicjum, ludzi o wielkim sercu, którzy nas wspierają i są z nami na dobre i na złe. A Hospicjum w Świdnicy działa już 25 lat. Pomaga chorym na choroby nowotworowe i robi to bezpłatnie dzięki wsparciu mieszkańców, którzy mu ufają.

– Chcemy się spotkać na tym koncercie, aby podziękować za okazane serce i poznać naszych przyjaciół. Koncert będzie wyjątkowy również dlatego, że dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na budowę hospicjum stacjonarnego w Świdnicy – mówi prezes Hospicjum, Joanna Gadzińska. – Chcemy stworzyć miejsce, w którym zapewnimy potrzebującym mieszkańcom całodobową opiekę w chorobie i w którym każdy będzie się czuł jak w domu, wśród bliskich.

Gwiazdą koncertu będzie Artur Andrus, dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”. Aktualnie współpracuje z radiem RMF Classic. Jednym słowem artysta wszechstronny, który wystąpi z recitalem kabaretowym „Sokratesa 18”.

Usłyszymy znane, lubiane, wciąż oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego Albumu pt. „Sokratesa 18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym Artystą, nie trzeba przekonywać.

Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy: Wojciech Stec – fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon, Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet, Paweł Żejmo – perkusja.

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”. Aktualnie współpracuje z radiem RMF Classic.
Jego współpraca z Programem Trzecim rozpoczęła się w roku 1994 po spotkaniu z Andrzejem Zakrzewskim na jednym z przeglądów kabaretowych. Początkowo był redaktorem „Powtórki z Rozrywki”, później przez kilka lat ją prowadził, równolegle z wtorkową „Trójką pod Księżycem” i piątkowym „Teraz śmieszniej”, do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu.
Artur Andrus to artysta wszechstronny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać. Jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej Życia Warszawy. Pisze również teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego („Wiesiek idzie”, „Jarocin”, „Beczka piwa”) dla Czerwonego Tulipana („Żeby się sobą zauroczyć”, „Odezwa do Małgosi”), dla Grupy MoCarta – słynny „Paskudny wio…” wykonywany z Arturem Renionem, czy „Nie śmiejcie się z taty”. Jego teksty wykonuje również Alicji Majewska, Hanna Śleszyńska, Czesława Mozil. Wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie „Przekroju”. Od 2006 roku prowadził również swój bloog, który doczekał się wydania w formie książki. W październiku 2011 ukazał się wywiad z Marią Czubaszek przeprowadzony przez Artura Andrusa – „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” a w listopadzie 2013 r. – „Boks na ptaku – czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek” – ciąg dalszy rozmowy, ale już z udziałem Wojciecha Karolaka. W 2010 r. Artur Andrus otrzymał tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” ,w listopadzie 2011 Prezydent RP uhonorował go Złotym Krzyżem Zasługi (w 2005 roku otrzymał również Srebrny Krzyż Zasługi). W Październiku 2015 r. otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.