Młodzi dokumentaliści kolejny raz powalczą o „Złote Oko” – główną nagrodę Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Impreza odbędzie się w dniach 19 – 22 września, natomiast do 31. sierpnia trwa nabór filmów do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3000 zł, Złote Oko oraz nagroda specjalna dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wyniki IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy

Sprawdź szczegóły naboru filmów!

Więcej o imprezie na stronie www.okiemmlodych.pl oraz na Facebook’u.

Warsztaty „Eksperymentalne systemy audiowizualne:

„Eksperymentalne systemy audiowizualne” to dwudniowe warsztaty dla młodzieży zainteresowanej tworzeniem nowych mediów. Prowadzący Marek „Kamyk” Straszak, doświadczony artysta wizualny, absolwent m.in. wrocławskiego ASP i berlińskiego UdK, razem z uczestnikami stworzy laboratorium światła, dźwięku i materii. Przedmiotem zainteresowania będzie audiowizualność przedmiotów codziennego użytku i ich cyfrowe odzwierciedlenie/przetworzenie, a wynikiem twórczych eksperymentów – instalacja audiowizualna. Inspiracją do powstania tej synergicznej formuły jest nurt Fluxus, w szczególności jego aspekt „zrób to sam”.

Uczestnicy, inspirując się teoretycznym wstępem, stworzą koncept (system), realizowany następnie w kolejnych godzinach warsztatów. Efektem będzie instalacja audiowizualna, na formę której złoży się wypadkowa zainteresowań warsztatowiczów, umiejętności i pracy, jaką włożą w działanie podczas dwóch dni wspólnego tworzenia. Instalację będzie można oglądać w piątek, 20 września, od godz. 18:30 w budynku Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33, 1. piętro. Organizatorzy ostrzegają: wejście na własne ryzyko 😉