zapraszamy do Klubu Bolko gdzie w ramach

26. finału WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

zagrają:

ŻÓŁTA FEBRA

[rock]
facebook

SILENTLIVE

[rock/pop]
facebook

PLETHORA

[metal]
facebook

ILUMINATOR

[funk/rock]
facebook

Między koncertami obejrzymy klipy z występów podczas Przystanku Woodstock!

Żółta Febra powstała w 2009 roku w małej miejscowości Sokołowiec położonej w okolicach Złotoryi i Jeleniej Góry. Są grupą dobrych przyjaciół, których połączyła miłość przede wszystkim do energetycznych i melodyjnych dźwięków. Każdy z nich ma za sobą udział w mniej lub bardziej znanych muzycznych projektach. W ich żyłach płynie rockowa krew z domieszką młodzieńczego buntu.

Muzyka Silentlive rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grupa grała spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku. Wtedy to brzmienie kapeli z muzyki pop-rockowej zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej. W październiku 2017 roku zespół wszedł ponownie do studia, by zarejestrować drugi pełny album. Koncertem w Świdnicy wałbrzyszanie zainaugurują promocję drugiego krążka, który światło dzienne powinien zobaczyć jeszcze przed wakacjami.

Plethora powstała w 2013 roku i od tamtej pory jest jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Powołaniu zespołu przyświecało stworzenie nowej jakości w muzyce metalowej – połączenia energii, kunsztu muzycznego i melodyjności. Plethora to bogactwo dźwięków i olbrzymia dawka energii. Zespół buduje mocny skład doświadczonych muzyków – silnych osobowości, dla których muzyka nie może być i nie jest kompromisem lub drogą na skróty. Podejście to wyraża się w nowoczesnych, szybkich kompozycjach, rozbudowanych partiach instrumentalnych i niepowtarzalnym wokalu.

Iluminator to funkowa brygada do zadań specjalnych – trudny do zdiagnozowania przypadek muzycznej twórczości czwórki mężczyzn wychowujących się w całkiem innej przestrzeni muzycznej. W początkowym stadium zespołu – coverowali, dziś popełniają już własne kompozycje. Brali udział w przeglądzie Truskawka 2017 – poniżej wideo z ich występu.

 

Żółta Febra

Silentlive

Plethora

Iluminator