Świdnicki Ośrodek Kultury i Agencja Artystyczna arte zapraszają na koncert w ramach 26. Świdnickich Nocy Jazzowych
 
 
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
 
7.06.2019, godz. 19.30
KLUB BOLKO Pl. Grunwaldzki 11, Świdnica
Bilet; 20 ,- (kultura dostępna)
 
Koncert zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet- Jazz Rap Band łączącego jako jedyny w Polsce, w sposób permanentny pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.
 
Zespół łączy na swoich koncertach kilka pokoleń słuchaczy w przystępny sposób pokazując młodym słuchaczom hip hopu elementy muzyki improwizowanej, a starszej publiczności rap podany w formie łamiącej stereotypy związane z tym gatunkiem. W ciągu 4 lat działalności zespół zagrał blisko 100 koncertów, w każdym miejscu spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem!
 
Zespół jest po wydaniu swojego drugiego, świetnie przyjętego albumu „Tego Chciałem”, który ukazał się nakładem wydawnictwa For Tune, a który (podobnie jak debiutancki „Będzie Dobrze”) entuzjastycznie komplementowali m.in. Michał Urbaniak, Vitold Rek i Adam Baruch!
 
Aktualnie przygotowuje się do wydania trzeciego albumu wiosną 2019 roku. 
 
Zespół dwa lata z rzędu (2015, 2016) z rzędu podwójnie zwyciężył w plebiscycie RadiaJazz.FM i magazynu JazzPress w kategoriach „polski jazzowy zespół roku” i „polska jazzowa płyta roku”. Dwa razy z rzędu wystąpił również na zaproszenie organizatorów na festiwalu Jazz nad Odrą, wzbudzając falę pozytywnego odbioru. Występował również na innych ważnych festiwalach m.in. Hip Hop Kemp, Tarnów Jazz Contest, Jazz Wolności, Hałda Jazz, Jazzonalia czy RCK PRO Jazz z gościnnym udziałem legendarnego Michała Urbaniaka! 
 
 
W skład zespołu wchodzą czołowi polscy jazzmani młodego i średniego pokolenia: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Filip Mozul oraz raper i tekściarz: Eskaubei
 
Tomek Nowak – współpracownik Nigela Kennedy i Jarosława Śmietany a także muzyków z zespołu Amy Winehouse (obecnie koncertuje w projekcie Amy Lives). Wykładowca akademicki, ceniony sideman. Obecnie współpracuje również z Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) i Karimem Martusewiczem (Voo Voo) w projekcie Akustyk Amigos i z Vitoldem Rekiem w p rojekcie Vitold Rek & the Spark.
 
Kuba Płużek – wychowanek i członek zespołów Janusza Muniaka, ma na koncie świetnie przyjęte autorskie płyty. Do swoich zespołów zapraszali go m.in. Michael „Patches” Stewart i Greg Osby. Laureat wszystkich najważniejszych wyróżnień i nagród przewidzianych dla młodych jazzmanów łącznie z finałem i wyróżnieniem na Montreux Piano Competition i nominacją do Fryderyka. Czołowy i jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów jazzowych.
 
Alan Wykpisz – Członek High Definition Quartet z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut za płytę pt.”Hopasa”. Jest stypendystą Ministra Szkolnictwa Wyższego, laureatem zarówno indywidualnym jak i zespołowym takich konkursów jak: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen czy Krokus Jazz 2011. Współtworzy również m.in. Vehemence Quartet i Mateusz Gawęda Trio. Koncertował na kilku kontynentach, m.in. z takimi osobistościami jak: Dave Liebman, Randy Brecker czy Joel Frahm.
 
Filip Mozul – charyzmatyczna postać na krakowskiej scenie, muzyk sesyjny z doświadczeniem w nowojorskich studiach nagraniowych. Współpracuje m.in. z Agressiva 69 i Beatą Przybytek. Grał m.in. w Trebunie Tutki oraz w zespole Eastcom amerykańskiego basisty Steve`a Logana, współpracował z Grażyną Łobaszewską. 
 
Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – raper z 20-letnim stażem, pionier łączenia rapu z elementami jazzu. Współtwórca formacji Sophia Grand Club oraz członek projektu Vitold Rek & the Spark. Współpracuje również z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Jakubkiem i formacją Orange Trane. W czerwcu 2017 nagrodzony przez Prezydenta Miasta Rzeszowa za działalność artystyczną.
 
Mr Krime – Wojtek Długosz, krakowski dj, producent, multiinstrumentalista. Pionier turntableism-u w Polsce. Aktywny na scenie od ponad 20 lat. Współpracował z czołówką zarówno jazzowej jak i hip hopowej sceny. Lider własnej Formacji Mr Krime Live Band, członek zespołów Pawła Kaczmarczyka, Moniki Borzym czy formacji El Greco. Kompozytor muzyki teatralnej, autor płyt, mixtape-ów, od lat występuje w najlepszych klubach w Polsce ze swoimi setami dj-skimi.  Ostatnio produkcyjnie aktywny pod pseudonimem Late Night Science.