Koncert sensacji muzycznej ostatniego sezonu OPAL OCEAN (Australia / Nowa Zelandia). Duet Alex Champ i Nadav Tabak zagra w ramach 26. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

Duet gitar akustycznych przekracza granice gatunków, łącząc ze sobą technikę jazzu, rocka i flamenco, aby stworzyć własną epicką ścianę dźwięku.

Pod koniec 2013 roku Australijczyk Alex Champ i Nowozelandczyk Nadav Tabak spotkali się grając na ulicach Melbourne. Postanowili połcyć swoje siły i wykorzytali doświadczenie ze „Street Artu” do komponowania oryginalnych utworów instrumentalnych.

Ich pierwszy singiel „J.A.M.” spowodował duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. Pod koniec 2016 roku duet wydał swój wyczekiwany debiutancki album „Lost Fables” nagrany z producentami Dav’em Newingtonem i Mark’iem Lewisem.

W 2018 roku ukazał się nowy singiel „Mexicana”, który został w całości sfinansowany przez użytkowników Kickstarter z całego świata.

Tempo ich najnowszego wydania wywołało ogromny medialny szum, który z ulic Australii pchnął ich na sceny światowe.

Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej wystąpili na niezliczonych  festiwalach takich jak: słynny Festiwal Jazzowy Montreux 2018, Festiwal GURTEN, Earth Garden, Festiwal Berg Herzberg, Colors of Ostrava i wielu innych.

Pozytywna reakcja publiczności na koncertach w Europie i Nowej Zelandii spowodowała, że OPAL OCEAN powraca do Europy w 2019 roku.

Ich koncerty na żywo to prawdziwa petarda — to trzeba zobaczyć.