Świdnicki Ośrodek Kultury i Agencja Artystyczna ARTE zapraszają na koncert w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych:

MATEUSZ PULAWSKI LUNAR QUARTET
29.06.2017 (czwartek) godz. 19.00
Klub – Restauracja A’PROPOS, ul. Wieniawskiego 8, Wałbrzych
bilety: przedsprzedaż 25,- w dniu koncertu 35,-

Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora, Mateusza Puławskiego. W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek zespołu, „Change Of Seasons”, który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych kompozycji, ekscytujących improwizacji i głęboko osadzonego groovu.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Mateusz Puławski (gitara), Thomas Winther Andersen (kontrabas), Nicolo Ricci (saksofon) i Henning Luther (perkusja).

Ten album, tak jak debiutancka płyta zespołu, „Half Moon Heart”, został bardzo dobrze przyjęty przez holenderską (i nie tylko) prasę jazzową. Był on również emitowany w radio zarówno w Holandii, jak i w Polsce, Niemczech, czy Hiszpanii. Zespół odbył dwie trasy koncertowe, w tym jedną po Holandii, Belgii i Polsce w 2016 roku, promując krążek „Change of Seasons”.

W lecie 2017 Mateusz Pulawski Lunar Quartet przyjeżdża do Polski i Niemiec z nowym materiałem. Podczas nadchodzącej trasy zespół zarejestruje ścieżki do nowego, trzeciego już albumu. Część tego materiału będzie można, przedpremierowo, usłyszeć na żywo. W trasę kwartet zabiera ze sobą jednego z najbardziej utalentowanych polskich alcistów młodego pokolenia- Wojciecha Lichtańskiego.

„Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce. Opieramy nasze utwory na niemuzycznej treści, bardzo często na wpływie księżyca na nasze życie. Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzwyczajnej estetyki. Jednym słowem: sztuki” M.Pulawski