PAWEŁ PUDŁO – MISSA BREVIS

26 maja 2019 r., o godzinie dziewiętnastej w kościele Pokoju Świdnicy odbędzie się niezwykły koncert. Paweł Pudło, światowej sławy kompozytor na zamówienie Fundacji Dobrej Muzyki skomponował utwór Missa Brevis – czyli krótka msza, na sopran, mezzosopran, dwie waltornie, flet i kwartet smyczkowy. Kompozycja to spotkanie tradycji z nowoczesnością – tradycyjna forma sakralna w nowoczesnym wydaniu młodego warszawskiego kompozytora.

Paweł Pudło jest autorem wielkich form orkiestrowo-chóralnych, muzyki do filmów, a także producentem muzycznym i reżyserem. Ma na swoim koncie między innymi muzykę na mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012, monumentalną kompozycję welcome to Poland and Ukraine.

Utwór jest skomponowany specjalnie dla Kościoła Pokoju, w którym znajduje się dwoje organów, symfoniczne organy Schlaga oraz barokowe organy ołtarzowe. Wykonawcami utworu będą świdniccy organiści oraz: Dominika Zamara, sopran z Wenecji, Magdalena Cornelius, mezzosopran z Hamburga, waltorniści z Wałbrzycha Anna i Grzegorz Mondry, flecistka ze Świdnicy Sylwia Waindok i kwartet smyczkowy w składzie: Marcin Ostrowski, Dagmara Swestun, Marlena Grodzicka-Myślak i Jakub Myślak.

Organizatorami koncertu są Fundacja Dobrej Muzyki, parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy oraz Gmina Miasto Świdnica.

Patronami honorowymi są Biskup Ewangelicki Waldemar Pytel i Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Partnerem projektu jest firma scenograficzna Pracownia Kreativa.

Wstęp na koncert jest wolny. Organizatorzy zapraszają serdecznie!