Tych muzyków już znamy i będziemy mieli przyjemność usłyszeć ponownie w powiecie świdnickim. The Time Quartet zamknie Koncerty Zimowe! Tym razem będziemy gośćmi Muzeum Dawnego Kupiectwa, które użyczy nam swojej przestrzeni do wysłuchania ostatniego koncertu z cyklu w wykonaniu kwartetu smyczkowego z Warszawy.

Na koncercie zabrzmi wyjątkowa mieszkanka muzyki klasycznej z utworami muzyki rozrywkowej i filmowej w autorskich aranżacjach na kwartet smyczkowy. Będzie to dawka nieszablonowych brzmień, która ożywi kolorami dźwięków najzimniejszą zimową noc. Zabrzmią walce wykonywane podczas karnawału w Wiedniu, a żadne wyobrażenie nie oddają mocy i trzymającego w napięciu brzmienia instrumentów smyczkowych w znanych wszystkim utworach Metalliki, Michaela Jacksona czy Eda Sheerana. To trzeba usłyszeć „na żywo”!

J. Strauss – Nad pięknym modrym Dunajem
J. Brahmsa – Taniec węgierski nr 5
D. Szostakowicz – Walc nr 2,
P. Czajkowski – Walc ze śpiącej królewny
F. Chopin – Walc E-dur,
A. Piazzolla – Libertango
C. Gardel – Por Una Cabeza z filmu “Zapach kobiety”
M. Norman, J. Barry – James Bond główny temat z filmu
Adele– Skyfall arr. M. Duź
J. Williams – Cantina Band z filmu “Star Wars” arr. M. Duź
Eurythmics – Sweet dreams
ABBA – Money, Money, Money! arr. M. Duź
Lipps Inc – Funkytown arr. M. Duź
W. Houston – I wanna dance with somebody arr. M. Duź
Metallica – Nothing else matters arr. M. Duź
M. Jackson – Smooth Criminal
Adele– Set fire arr. M. Duź
J. Legend – All of me arr. M. Duź
E. Sheeran – shape of you
Coldplay – Viva la Vida arr. M. Duź

Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: I skrzypce — Maksymilian Grzesiak, II skrzypce — Katarzyna Boniecka, altówka — Aleksandra Demowska-Madejska i wiolonczela — Małgorzata Duź. Jest to jeden z najciekawszych polskich zespołów kameralnych łączących brzmienia klasyczne z jazzem i rozrywką.

Partnerem wydarzeń jest Fundacja PZU oraz Miasto Świdnica, a patronatem honorowym objęli je Prezydent Świdnicy oraz Biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsurskiego w RP.