Agencja -arte- Artur Janicki i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert Doroty Miśkiewicz w ramach 26. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych

 

KUP BILET

23.lutego 2019
Sala Teatralna ŚOK
godz. 19.00
bilety: 35,- ulgowy, 45,- przedsprzedaż, 55,- w dniu koncertu
organizatorzy: -arte- Artur Janicki, Świdnicki Ośrodek Kultury

 

26. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe

DOROTA MIŚKIEWICZ, koncert „PIANO.PL“

WYKONAWCY

DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew

WŁODZIMIERZ NAHORNY – fortepian

MICHAŁ TOKAJ – fortepian

DOMINIK WANIA – fortepian

ATOM STRING QUARTET:

Dawid Lubowicz – skrzypce

Mateusz Smoczyński – skrzypce

Michał Zaborski – altówka

Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz Henryk Miśkiewicz.

Płyta CD I DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016 wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień:

FRYDERYK 2016

Jazzowy Artysta Roku – nominacja dla Doroty Miśkiewicz

Jazzowy Album Roku – nominacja

JAZZ TOP 2017 magazynu Jazz Forum

Dorota Miśkiewicz – wokalistka roku

JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum

PIANO.PL – album roku

PIANO.PL – jazzowe wydarzenie roku

KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016

Osobowość Roku” – nominacja

Publiczności w Alwerni Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący „pomniejszoną” prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Biorą w nich udział trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia, Grzegorz Turnau oraz Atom String Quartet

Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu.

Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!