WYSOCKI – KACZMARSKI – Koncert 

Strona główna/Muzyka/WYSOCKI – KACZMARSKI – Koncert 

WYSOCKI – KACZMARSKI – Koncert 

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert WYSOCKI – KACZMARSKI.
Gwiazdą koncertu, będzie tworzony przez pięciu wrocławskich muzyków, energetyczny  zespół Projekt Volodia, obecnie najbardziej znany w kraju wykonawca utworów W. Wysockiego.

22 maja 2016 r. Godz. 19:00
Sala teatralna SOK w Świdnicy.
Bilety: 15 zł do nabycia od 4 maja 2016 r.
Do nabycia: Informacja Turystyczna, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90
Koncert współfinansowany ze środków Gminy Miasto Świdnica.

Twórczością oraz osobą W. Wysockiego fascynowała się znaczna część mieszkańców naszego kraju, polskich artystów, poetów oraz wiele wybitnych osób związanych ze światem kultury, mi.in. Andrzej Wajda czy Daniel Olbrychski. Po teksty Wysockiego sięgali m.in. Wojciech Młynarski a jego utwory interpretowane były na scenie przez największych piosenkarzy, aktorów (Maryla Rodowicz, Marian Opania, Piotr Fronczewski i wielu innych).
Jednak największy wpływ miał na dokonania Jacka Kaczmarskiego, którego droga artystyczna  została zainspirowana przez twórczość Wysockiego.

Wykonawcy: Projekt Volodia.
Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.
Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.
Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem.

Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie tam artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność.
W 2011 rok koncert zespołu w transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. A. Osieckiej.

Zespół Projekt Volodia wystąpi w następującym składzie:
Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa
Bogdan Bińczak – akordeon, vinofon, instr. perkusyjne
Robert Gawron – gitara flamenco, banjo, ukulele
Jakub Persona – perkusja
Leszek Zaleski – gitara elektryczna

www.projektvolodia.pl

https://www.facebook.com/projektvolodia

Jakub Kwaśniewski
Z wykształcenia i zawodu programista komputerowy, piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonuje publicznie od 2010 roku, kiedy to zadebiutował na scenie podczas Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło Wciąż Bije” w Bydgoszczy. Od tej pory występuje na różnego rodzaju koncertach tematycznych w różnych miejscach – m.in. na Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego, Czatach Zamkowych w Bolkowie czy zlotach fanów Jacka Kaczmarskiego pod nazwą Kaczmarski Underground. Na scenę festiwalową wracał parokrotnie ze względnymi sukcesami, bo za takie można uznać I nagrodę wymienionego wcześniej festiwalu bydgoskiego, a także III nagrodę i nagrodę publiczności „Festiwalu Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu. Od pewnego czasu wykonuje również pieśni innych bardów, zwłaszcza czeskich – Jaromira Nohavicy i Karela Kryla – oraz piosenki autorskie.

Teledysk Rejs Moskwa – Odessa
Video Polskie Radio III w pigułce
Teledysk – Mamo, nalej mi

Plakat_Świdnica-2016 (002)

foto_PV Kuba Kwaśniewski PROJEKT_VOLO_fad_big

2016-04-26T13:37:00+02:0022 maja, 2016|Muzyka|