BRAK WOLNYCH WEJŚCIÓWEK

Świdnicki Ośrodek Kultury i Andrzej Protasiuk (Es FIAP) zapraszają na spotkanie autorskie z Grażyną Szapołowską, gościem tegorocznych Dni Fotografii. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja najnowszej książki pani Grażyny „Zapomniałam o tobie”.

O książce:
Jeśli myślimy, że wiemy o niej wszystko, to jesteśmy w błędzie. Dziesiątki wywiadów nigdy nie będą równać się z zapisaną przed laty korespondencją Grażyny Szapołowskiej z tajemniczym Januszem. Książka jest publikacją wyjątkową, i choć wpisuje się w trend intymnego pisania i pisania o samym sobie, tak popularnego w ostatnich latach wydawania autobiografii i korespondencji, o tyle „Zapomniałam o tobie” jest pozycją wyjątkową pod kilkoma względami.

„Zapomniałam o tobie” to zbiór listów, które pisali do siebie Grażyna i Janusz przez wiele lat – od 1983 aż do 1994 roku. Jest to świadectwo niezwykłego i płomiennego uczucia, nasyconego tęsknotą, pragnieniami i platoniczną… przyjaźnią. Na co dzień dzieliły ich setki kilometrów. Choć nie mogli się spotkać i łączyły ich tylko listy oraz telefony, byli sobie wierni i oddani. Grażyna Szapołowska zdradza kulisy pracy aktorki, trudy bycia matką i realia życia w PRL-u, będąc jednocześnie prawdziwym obiektem uwielbienia Janusza.

Edyta Woźniak
Redaktor: Życie Gwiazd, Kultura Polki.pl

27 września, niedziela, godz. 17.30
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury
wejściówki do odbioru w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2

szapolowska_autorskie