Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy zapraszają na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytać powieść Bolesława Prusa „Lalka”.
Narodowe Czytanie odbędzie się w  Miejskiej Biblioteki Publicznej 5 września 2015 r. w godzinach 12.00-14.00.

Akcja objęta została honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, a Prezydent zachęcając do tegorocznej wspólnej lektury – zaznaczył:

„Ta nowoczesna, europejska powieść z jednej strony ukazuje polską waleczność, nasz romantyczny patriotyzm, z drugiej – codzienne, pozytywistyczne budowanie własnej pozycji ekonomicznej czy intelektualnej, oparte na przedsiębiorczości i zaradności. Myślę, że to doskonała książka nie tylko na dzisiejsze czasy. Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki, Izabela Łęcka, Julian Ochocki tworzą galerię niezapomnianych bohaterów, pochodzących z tej samej polskiej opowieści, co Jacek Soplica, Cześnik czy Kmicic. Warto dostrzec ich wszystkich jako żywych ludzi, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia o sobie, o czasach, w których przyszło im żyć, ale i o nas samych – współczesnych Polakach.”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Świdnicy do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie, która w latach ubiegłych organizowana była w tysiącach miejsc na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju.

mbp_plakat_narodowe-czytanie_2015-09-01