Zwierciadła muzyczne II – jest to już kolejna wystawa z cyklu malowania na podstawie muzyki, powołana do życia przez Joannę Girej.  Tym razem do współpracy została zaproszona Monika Wiszniowska oraz zespół Tantua jako miłe zwieńczenie wernisażu.

O autorkach:

Joanna Elżbieta Girej – 24 letnia mieszkanka Świdnicy znana również jako pani nożownik, lubuje się w technice łączenia farb akwarelowych podrysowanych piórkiem i tuszem. Czyli zestawienie eksperymentu delikatnych farb wodnych z mocnym i wyrazistym tuszem. Pierwsza wystawa malarska w której uczestniczyła odbyła się w 2008 roku. Joanna udziela się również na innych płaszczyznach: graficznych, reklamowych, muzycznych, pisarskich oraz menadżerskich.

Monika Wiszniowska – 21 letnia mieszkanka Świdnicy praktykująca techniki rysunkowo graficzne oscylujące wokół komiksu i czarnego humoru. Na co dzień studentka resocjalizacji na Uniwersytecie Wrocławskim. Inspiracje czerpie z muzyki i kreskówek. Interesuje się pornografią i erotyką. Wernisaż „Zwierciadła muzyczne II” jest debiutem artystki.

Tantua – zespół powstał w Świdnicy w 2007 roku. Ich twórczość jest inspirowana brzmieniami etnicznymi.  Tantua używa instrumentów z różnych kręgów kulturowych całego świata oraz wykonanych przez jednego z członków zespołu. Są to dość często rzadkie i unikalne instrumenty w naszym kraju.
Skład:
Paweł Cychowski – gitara elektroakustyczna
Artur Korzewka – conga cajon, darbuka, przeszkadzaj ki
Witold Kowaliszyn – wszelaki instrumenty etniczne
Weronika Fiołek – wokal.