Jak funkcjonuje i jakie  potrzeby ma nasz organizm?.  Jak ważne jest dla nas prowadzenie zdrowego trybu życia , dbanie o skład naszych posiłków oraz odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego? Na te i na wiele innych pytań odpowie nam

prowadzący  dr Takao Ishikawa. W ciekawy, obrazowy sposób wytłumaczy nam co dzieje się w naszym organiźmie z tym co jemy i wydychamy. Pan doktor wyjaśni studentom, jak to jest, że zjedzona kanapka trafia do komórek i zasila ludzki organizm. Studenci dowiedzą się, że organizm to tajemnicza machina zamieniająca nawet najbardziej skomplikowane składniki pokarmu w materię, którą mogą przyswoić nasze komórki. Dzięki temu dostarczamy mu energii, by mógł sprawnie funkcjonować.

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS to naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci od 6-13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.:Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi…)