Truskawka! Przegląd muzyczny z tradycją sięgającą lat 80 w tym roku uderzy po raz kolejny z jeszcze większą siłą!

Tym razem po raz pierwszy w historii przeglądu koncert organizowany jest przez słuchaczy wyłonionych przez Świdnicki Ośrodek Kultury przy okazji warsztatów „Od widza do organizatora”. Grupę tworzy 10 osób, nad którymi czuwają profesjonaliści z firmy Lion Stage na co dzień zajmującej się organizacją dużych koncertów i wszystkim tak samo mocno zależy, żeby zaserwować Świdnicy ogrom muzycznych emocji i energii!

Wszystkie młode zespoły niech czują się zaproszone do wzięcia udziału w rywalizacji o nagrodę główną. W zeszłym roku były to 2000 złotych a informacje o tegorocznej pojawią się wkrótce. Aby zagrać na dużej scenie należy przesłać najlepszy utwór ze swojego repertuaru i zakwalifikować się do drugiego etapu – w którym słuchacze, fani i głosujący zadecydują o tym kto weźmie udział w finałowym koncercie.

Przegląd muzyczny Truskawka to doskonały sposób, żeby zaprezentować się szerokiej publiczności już w pierwszych krokach swojej muzycznej historii! Jak zawsze po występach zespołów konkursowych na scenie pojawi się gwiazda wieczoru. Koncert finałowy już 20 lipca 2013r. zatem instrumenty w dłoń!

Szczegóły dotyczące nadsyłania zgłoszeń i konkursu już wkrótce tutaj.

/autor: Karol Wittershejm/