W sobotę 19 stycznia w świdnickim Klubie Bolko zagra Infekcja, We Are Idols oraz Error. Punk rock nie umarł i ma się dobrze, w nieco odświeżonej od czasów Jarocina formule.

Wrocławska Infekcja to zespół, który niedawno obchodził XX-lecie istnienia. Mimo niewielu albumów na ich koncie, są chyba najbardziej rozpoznawalnym obecnie polskim zespołem grającym crust punk – odmianę punk rocka z elementami thrash metalu. W myśl starej zasady DIY (Do It Yourself), zespół sam zajmuje się swoimi wydawnictwami i planowaniem koncertów bez pomocy agentów. Metoda ta nie przeszkodziła im zagrać wielu koncertów w całej Europie.

We Are Idols to również w większości wrocławianie z wokalnym wsparciem ze Świdnicy. Prezentują jeszcze inne brzmienie punka niż Infekcja, nieco bardziej melodyjne jak na nieskromnych idoli przystało. Error natomiast to coraz bardziej rozpoznawalna nazwa nie tylko w Świdnicy i okolicach. Ich zeszłoroczny występ na przeglądzie Truskawka pokazał, że mają duże wsparcie publiczności a punk rock to nie przestarzała idea.

Koncerty zaczną się 19 stycznia o godzinie 18:00 (wstęp od 17:30). Bilety w cenie 15pln można kupić w przedsprzedaży w Informacji Turystycznej (Rynek / Wewnętrzna 2) oraz w dniu koncertu w Klubie Bolko (pl. Grunwaldzki 11).

>> szczegóły wydarzenia <<