Wielkimi krokami zbliża się Święto Miasta. Oprócz Kombii, Lao Che, Abradaba i Hurtu wystąpią na nich również lokalni wykonawcy: Madział / Melon oraz Johnny Trzy Palce. Świdnica też ma utalentowanych artystów!

Pierwszymy wykonawcami, którzy wystąpią w piątek 24 maja o godzinie 18:00 będzie Madział i Melon – świdnicki duet hiphopowy na zasadzie MC/producent. Madział znajduje się w czołówce polskiego freestylu. Wkrótce ukaże się ich nowy album pt. „Głęboka Płyta”, który będzie zawierał 13 kawałków. Album brzmieniowo jest w całości samplowanym soulem lat 60-90, a tekstowo jak sam autor mówi: „o życiu, o wszystkim i niczym, co nie znaczy że nie jest spójny”. Chociaż mają za sobą dopiero kilkanaście występów to już są w stanie wskrzesić dobrą energię na koncercie i odbyć podróż wstecz do złotej ery soulu, wymieszanej z klasycznymi rapowymi zwrotkami. Nadchodzącą płytę promuje wideo do utworu „Prima sort”:

Sobotnie koncerty również o 18:00 rozpocznie Johnny Trzy Palce, zwycięzcy zeszłorocznego przeglądu „Truskawka”, na którym jeszcze w latach 80tych triumfowały takie punkowe zespoły jak Defekt Muzgó czy Pornos Karabinos. Johnny Trzy Palce grają country zamiast punk-rocka, ale podobnie jak ich poprzednicy tworzą muzykę niepokorną, czasami wulgarną, ale też zabawną, koło której nie można przejść obojętnie. Takie też jest wideo utworu „Do trupa”:

Zapraszamy do przeczytania wywiadów z Melonem i Johnny Trzy Palce w portalu Naszaswidnica.pl.

Dni Świdnicy odbędą się w terminie 24-25 maja na terenie OSiR (ul. Śląska 35). Początek koncertów codziennie o godzinie 18:00 a wstęp (od godziny 17:00) na każdy dzień będzie płatny po 2 zł.