Już w najbliższy weekend na terenie OSiR w ramach Dni Świdnicy zabrzmi rock, hip-hop i pop. Natomiast miesiąc później 22 i 23 czerwca w Rynku w ramach imprezy „Dzik na Szlaku Cysterskim w Świdnicy” wystąpi folkowo-elektroniczna Kapela ze Wsi Warszawa oraz kabaret Jurki.

Na nadchodzący piątek (24 maja) Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w ramach Dni Świdnicy koncerty Kombii, Abradaba (znanego z grupy Kaliber 44) oraz Madziała z Melonem, którym towarzyszyć będzie DJ Slime. Dzień później (25 maja) na tej samej scenie pojawią się Lao Che, Hurt oraz Johnny Trzy Palce. Występy zaczynają się punktualnie o godzinie 18:00 a muzyka ze sceny będzie rozbrzmiewać już od 17:00.

Kapela ze Wsi Warszawa, która zagra w Świdnicy 22 czerwca to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych na świecie polskich grup. Zespół istnieje od 1997 roku. Na jego repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ’ami.

Kabaret Jurki jest jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4). Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Jurki współpracują od wielu lat z TVP2  (udział w ostatnim czasie w m.in.: Kabaretowy Klub Dwójki, kabaretony w Płocku, Szczecinie, Opolu, Mrągowie, Lidzbarku Warmińskim, Kabaretowa Noc Listopadowa w Tarnowie, Dzięki Bogu Już Weekend), współpracują również cyklicznie od wielu lat z Programem 3 Polskiego Radia.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na Dni Świdnicy (24-25 maja), Dzika na Szlaku Cysterskim w Świdnicy (22-23 czerwca) oraz przegląd Truskawka (20 lipca / szczegóły wkrótce).