Skip Proof Scratchers (facebook) to turntablistyczna ekipa działająca od kwietnia 2012 roku, w której skład wchodzi trójka DJów: DJ Skipless, DJ Endless i DJ Klimat. Jej celem jest wrócenie do czasów, gdy w hip-hopie rządziły 4 elementy kultury, a ludzie, którzy się z nią identyfikowali, nie byli nastawieni na zyski, tylko na dobrą zabawę. Więc do czasów bardzo dawnych. Na koncertach grają też taką muzykę, rap (wczesne lata)/funk/breaki, czyli to na czym hip-hop powstał. Jako jedna z niewielu tego typu składów, podtrzymuje stary klimat turntablismu, zapomniany przez wielu ludzi, a klimat ten nazywa się FUNKY!

Specjalnością wyróżniającą Skip Proof Scratchers na tle innych ekip DJ’skich jest beatjuggling, czyli technika turntablistyczna, która polega na żonglerce bitami aby stworzyć całkowicie nowy kawałek. SPS jest uważane także nieoficjalnie za najbardziej wyluzowaną ekipę turntablistyczną na świecie, nie ma opcji, żebyśmy się z Tobą nie dogadali odnośnie wszystkiego, wszechświata też!

Grupa dzieliła scenę (obsługując i grając supporty – showcase na gramofonach) z takimi artystami jak Pokahontaz, Słoń i Mikser (Demonologia), Grubson, Okoliczny Element, Paluch, Zeus, Buka, NDK i wiele innych!

SHOWCASE NA WRŚ ZAGRAJĄ:

Endless (Skip Proof Scratchers) – jeden z najlepszych party-rocker’ów we Wrocławiu. Ksywa wzięła się od typu płyty winylowej, która nigdy się nie kończy. Finalista mistrzostw świata DMC Online 2013, obecnie trzeci w Polsce w kategorii technical IDA. Pozytywnie zakręcony ziomal, cały czas skreczuje, beatjuggluje i takie tam. Gra dodatkowo w dwóch zespołach – nu-metalowym KnoW i alternatywnym Breslaux.
Skipless (Skip Proof Scratchers) – turntablista / beatboxer, obecny Vice Mistrz Polski IDA, członek ekipy SPS z 6 letnim stażem. Uczestnik wielu bitew tj. Ida Poland, Global Skratch League, DMC Online, Hustla Dj Battle. Jako dj gra na wielu imprezach okolicznościowych lata 70, 80, 90, uwielbia funk i disco, natomiast jego początki sięgają muzyki DNB. W każdym jego secie  spostrzeżesz turntablistyczny sposób mixowania muzy a charyzmę i zapał zobaczysz na parkiecie. Skipless wraz z Endlessem i Klimatem są głównymi organizatorami cyklicznych skrecz sesji odbywających się na terenie Wrocławia (Invazja Skip Proof Scratchers). Co by się nie rozpisywać za dużo… po prostu wpadnij i zobacz na własne oczy.

Slime (facebook) – producent i dj – od wielu lat reprezentant polskiej sceny turntable’istycznej. Jego cut’y można usłyszeć w utworach takich wykonawców, jak: Kut-o, Printempo, Elabs Crew, Aruzo, Trzeci Wymiar. Współtwórca elektronicznego projektu Among Notes. Już od kilku lat związany z projektem Fonoteka Remixed. W swoich setach łączy hip-hop, elektronikę, nu-jazz oraz down-tempo. Wszystko okraszone melodyjnymi scratchami. Jego największe inspiracje to artyści związani z wytwórniami Ninja Tune i Warp. Ubiegłoroczny mistrz polski turntablistów w kategorii „technical”. Na mistrzostwach świata zajął 4. miejsce.