MIELZKY
[Sopot – hip hop]
facebook

Mielzky właściwie Tomasz Mielewski, rocznik 88. W 2005 roku wypuścił album „Umrzeć w superbutach” w całości wyprodukowany przez Benncarta. Na Ortedze zadebiutował mając 18 lat gościnnie w „Wszystko prysło” z krążka „Nic się nie dzieje”. Od tego czasu zrzeszony również w kolektywie Sekaku Liveband, grającym rapcore, z którym wydał 3 płyty. Obecnie na koncie ma dwa legalne wydawnictwa – „Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle” oraz „1.5” za które w warstwie muzycznej odpowiedzialny jest w głównej mierze duet The Returners.

„1.5” to niecodzienny album – stanowi coś na kształt spoiwa pomiędzy pierwszym albumem pt. „Silny Jak Nigdy Wkurwiony Jak Zwykle” a kolejnym materiałem, który ma dopiero powstawać. Był on rejestrowany w gdańskim Selekta Studio pod czujnym okiem Przemka Popławskiego od momentu premiery „Silny Jak Nigdy Wkurwiony Jak Zwykle” przez okres blisko roku pełnego wyjazdów, koncertów po całej Polsce i powstawał pod wpływem chwili.

Gdy większość sceny brnie w podążanie za nowymi trendami, zmieniając pod wpływem tego zupełnie swój wcześniejszy styl – Mielzky obstaje twardo przy swoim: skrecze i cuty sypią się gęsto, mocne i brudne bity wprawiają głowę w ruch, a teksty nie pozostawiają suchej nitki na tych, którzy na to zasługują. Potężne, wolno sunące bębny, charakterystyczne trzeszczące sample, budujące klimat stanowią idealne tło do refleksji opowiadanych przez Grubego. Nie jest to łatwa płyta. Nie jest to modna płyta. Za produkcję albumu po raz kolejny w większości odpowiedzialna jest grupa The Returners, jeden bit dołożył również trójmiejski bitmejker Bodziers („Żaden Rap”). Gościnnie na albumie pojawia się tylko jeden gość – Pezet, który miał znaleźć się już na pierwszym legalu Mielzky’ego.